Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Kroczewa i Okolic

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wieczór Patriotyczny

Email Drukuj PDF

Święto Niepodległości było okazją do spotkania i wspólnego śpiewania polskich pieśni patriotycznych. Dnia 12 listopada spędziliśmy miły wieczór przy nastrojowych lampionach, w jesiennej scenerii wyczarowanej przez Panią Stasię Głowacką (i przy jej wspaniałym, domowym serniku -dziękujemy). Była to również okazja do dyskusji z naszym Gościem, Panem Aleksandrem Bukowieckim- dziennikarzem, socjologiem, pisarzem i historykiem z zamiłowania. Tytuł prelekcji: "Wolność niejedno ma imię"... było o wolności słowa, wolności gospodarczej, osobistej, wolności wyborów- jakich dokonyjemy codziennie i o wolności, tej odzyskanej 93 lata temu...

Ten niezwykły wieczór był pierwszym przedsięwzięciem, zorganizowanym wspólnie z Towarzystwem Przyjaciół Załusk. Dziękujemy wszystkim za przybycie i bardzo miłe spotkanie. Szczególne podziękowania kieruję do Pani prezes Urszuli Adachowskiej i Pani Stanisławy Głowackiej. Mam nadzieję, że niebawem zorganizujemy wspólne wydarzenie kulturalno -rozrywkowe, które zachwyci uczestników i będzie początkiem nowej ery integracji w naszej Okolicy:)

Zapraszam do obejrzenia relacji w lokalnej telewizji "Wirtualny Płońsk" oraz artykułów z galerią w "Płońszczaku" i "Wirtualnym Płońsku" oraz amatorski filmik zrobiony a.telefonicznym- na YouTube.

tekst i zdjęcia Małgorzata Oszczyk